Lazer Epilasyon Nedir? Vücuta Etkisi Nasıldır?

Lazer Epilasyon Nedir? Vücuta Etkisi Nasıldır?

LAZER EPİLASYON NEDİR?

Bilimsel veri ve deneyimlere göre lazer epilasyon istenmeyen tüylerden kurtulmanın sağlıklı ve güvenilir tek çözümüdür. Kıl köklerini verilen ısı ile yok eden bu yöntemde cilt zarar görmez. Kök yok olduğu için kılın tekrar çıkma ihtimali en aza indirgenmiş olur. İstenmeyen tüylerin alınmasına yönelik klasik yöntemler (ağda, cımbız, epilatörler) kısa süreli çözümler getirmektedir. Lazer epilasyon, vücudun göz çevresi (Göz çukuru hariç) her bölgesinde kolaylıkla uygulanabilir.

 

UYGULAMA NASIL YAPILIR?

Lazer epilasyon uygulaması ciddi bir işlemdir, uzmanlık ve tecrübe gerektirir. Ehil olmayan kişilerin illegal firmaların yaptığı uygulamalar kalıcı sorunlara yol açabilir. Bu sebeple lazer epilasyon merkezinin doğru seçilmesi son derece önemlidir.

 

YAZIN LAZER EPİLASYON UYGULANABİLİR Mİ?

Lazer epilasyon yapılan bölgenin direk güneş ışınlarından bir süre sakınılması gerekmektedir. Önerilen güneş koruyucuları düzenli kullanıldığı takdirde yazın epilasyon yapılmasında sakınca bulunamamaktadır. Bu koşullar yerine getirildiğinde lazer epilasyonun yaz veya kış aylarında yapılması arasında bir fark bulunmamaktadır, istenmeyen tüylere karşı aynı sonuç alınabilir.

 

LAZER EPİLASYON CİHAZLARI

 

Alexandrite Lazer Epilasyon

Alexandrite Lazer Epilasyon Sistemi, FDA tarafından onaylanmıştır ve geniş bir kitle tarafından kalıcı epilasyon sonuçlarını sağlayan sistemler arasında kabul görmüştür. Genelde açık renkli tenlerde ve koyu renkli tüylerde tercih edilen bu yöntem yaygın kullanım alanına sahiptir. Alexandrite lazer sistemi, istenmeyen tüyleri yok ederek ciltte oluşan lekelenme yanma gibi etkileri minimize eder.

 

Nd:YAG Lazer Epilasyon

Çok koyu cilt tiplerinde kullanılan ND-YAG Lazer, özel bir soğutucu birimine sahiptir. Bu soğutucu kısım, üst derinin korunmasını sağlamaktadır. Erkeklerin lazer epilasyon seanslarında daha çok tercih edilmektedir. Ayrıca ND-YAG lazerin, epilasyon dışında da kullanım alanı vardır. Bu sistem, ciltte kollagen miktarını ve kan dolaşımını artırarak derinin genç görünüm kazanmasını sağlayarak yüz gençleştirici tedaviler arasındadır.

 

İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon, kıl köklerinin çok zayıf bir elektrik akımı ile yok edilmesi işlemine dayanan ve uzun yıllardan beri kullanılmakta olan bir epilasyon yöntemidir. Bu uygulama kıl köklerinin yapısı ve bu yapıya uygun olan kalınlıktaki yumuşak iğneler aracılığı ile yapılmaktadır.

Sonuç alınamayan lazer epilasyon uygulamalarında, tüy rengi ayırt edilmeksizin iğneli epilasyon ile başarı sağlanabilmektedir. Seans sayısı kişinin kıl yapısı ve yoğunluğuna göre farklılık göstermektedir.

İğneli epilasyonda kullanılan iğneler kişiye özel ve steril olmalıdır. Aynı zamanda iğneli epilasyon uygulaması, tüm sağlık koşullarını sağlayan bir merkezde ve uzman kişilerce yapılmalıdır.

 

Hangi Bölgere Lazer Epilasyon Uygulanabilir?

Koltuk altı bölgesi, genital bölge, bikini bölgesi, kol, bacak, sırt, çene, ense ve boyun bölgelerine lazer epilasyon uygulanabilmektedir. Bölgeye, cilt tipine ve kıl yapısına bağlı olarak farklı cihazlarla uygulama yapılmalıdır.

Lazer Epilasyon Nedir? Vücuta Etkisi Nasıldır?